Duyurular

İletişim Bilgilerimiz

Adres: İstanbul Yolu 12 km.(FSM Bulvarı) İnönü Mah. 1742 Sok. No:4 Şaşmaz-Yenimahalle / Ankara

Ücretsiz Danışma Hattı:

Tel: +90 312 278 36 21-278 36 22

Cep :+90 536 724 84 94 - 545 278 36 21

Fax: +90 312 278 36 69

E-mail :info@patkon.comBayilikler Verilecektir.

İller Bazında Bayilikler Verilecektir. 


• Yatlarınızı excolatma ayrıcalığını yaşayınız.

• LPG li araçlarda ki patlamalara exco ile son.


• Araç kundaklamalarından ve Molotoft kokteylden kaynaklanacak patlamalara exco ile son.

• İş yerlerinde ve evlerdeki jeneratörlerden kaynaklanacak olan yakıt depo patlamalarına exco ile son.

• Organize sanayi sitelerindeki iş yerlerinde bulunan her türlü yakıt depo ( motorin,LPG,LNG v.s) patlamalarına exco ile son.

• Damalı taksilerde exco kullanan araçlarla daha güvenli seyahat ediniz.

• Araç ve iş yerlerinde exco kullanın sigorta poliçelerinizi daha düşük ücrete yaptırın.

• Düşük maliyetle evinizi,ailenizi iş yerinizi,çalışanınızı,malınızı patlamalardan exco ile güvence altına alınız.

• Exco uygulayan damalı taksilerde daha güvenli seyahat ediniz.


Basından Haberler

 HABERLER.COM

Türk Firmasının Otogaz Sistemindeki Patlamaları Önleyen Buluşu Tescillendi

Bayram AYTASGIN  0536 724 84 94

13 Şubat 2015 Cuma 18:50

Ankara merkezli Patkon Exco Patlama Kontrollü LPG-CNG Otogaz Dönüşüm Sistemleri firması, Ar- Ge çalışmaları sonucu araçlarda kullanılan otogaz dönüşüm sisteminde sıvı ve gaz akaryakıt stok tank ve depolarında oluşabilecek iç patlamaları ortadan kaldırılarak yanmayı kontrol altına alan sistem geliştirdi.

                       

Ankara merkezli Patkon Exco Patlama Kontrollü LPG-CNG Otogaz Dönüşüm Sistemleri firması, Ar- Ge çalışmaları sonucu araçlarda kullanılan otogaz dönüşüm sisteminde sıvı ve gaz akaryakıt stok tank ve depolarında oluşabilecek iç patlamaları ortadan kaldırılarak yanmayı kontrol altına alan sistem geliştirdi. Firma projenin TSE belgesini de bugünKocaeli'nin Gebze İlçesi'ndeki Türk Standartları Enstitüsü Marmara Bölge Temsilciliği'nde düzenlenen törenle aldı.

Patkon Exco firmasının Ar- Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği bu sistemin, dünyada veTürkiye'de bir ilk olduğu belirtildi. Firmanın geliştirdiği ve üretimine de geçtiği bu sistemin sıvı ve gaz akaryakıt stok tank ve depolarında oluşabilecek iç patlama etkisini ortadan kaldıran, yanmayı kontrol altına alınan ve oluşabilecek patlamaları önleyen proje olduğu tescil edildi. Bu sistemle ilgili belge de bugün törenle teslim edildi.

İmza törende konuşan TSE Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, uzun süren Ar- Ge  çalışması sonucu, Türkiye'de bir ilk olarak gerçekleştirilen ve üretilen bu sistem sayesinde sıvı ve gaz akaryakıt stok tank ve depolarında oluşabilecek iç patlamaları ortadan kaldırılarak yanma kontrolü altına alınarak oluşabilecek patlamaların önlenebileceğini söyledi. Mehmet Hüsrev şöyle devam etti:

"Devamlı gelişen ve değişen ülkemizde günlük hayatımızda en çok kullandığımız enerji kaynakları sıvı ve gaz haldeki petrol ve petrol türevleridir. Askeri ve sivil bir çok alanında kullanılmaktadır. Bu kullanımla beraber maalesef ki parlama ve patlama sonucu oluşan, can kaybı ve maddi hasara yol açan birçok kaza oluşmaktadır. Bu kazalarında etkisiyle iş sağlığı ve güvenliği büyük önem arz etmektedir. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ciddi şekilde uygulanmaktadır. Bu konuda Patkon Petrol ürünleri firması Patkon Exo ürünleri üzerinde muayene ve deneyleri uzman teknik personelimizce yapılmış ve firma Beyan Doğrulama Belgesi almaya hak kazanmıştır."

TAKSİLERİN YOL GÜVENLİĞİ

Patkon Exco CEO'su Bayram Aytaşgın Dünya'da ve Türkiye de bir ilki geliştirdiklerini söyledi. Aytaşgın, özellikle LPG'li araçların güvensiz olduğu algısı depo patlamalarının büyük zararlara yol açtığı düşünüldüğünde Exco Gaz dönüşüm sistemleri ile lpg'li araçlar ve ticari taksilerin güvenli yol seyrini ve kapalı otoparka girişini daha güvenli hale getirdiklerini ifade etti. Bayram Aytaşgın şöyle devam etti:

"Patkom firması olarak ürettiğimiz sistemler parlayıcı ve patlayıcı sıvı ve gazlarda akaryakıt stok, tank ve depolarında patlamayı önlemek olası bir yanmayı saman alevi şeklinde tutmak. Biliyorsunuz ki 6331 sayılı yasanın çalışanların patlayıcı ortamların önleme kanununa göre bütün sanayi ve iş yerlerinde otogaz istasyonları, akaryakıt taşıma tankerleri ve özellikle LPG'li araçların şarapnel etkisiyle infilakını önlemek yanmayı kontrol altına almak. 6. ve 8. ayda LPG'li araçların kapalı otoparklara girmesi düzenlemesi var. Amacımız kapalı otoparklarda oluşabilecek şarapnel etkisiyle LPG'li araçları önlemek ve tüm akaryakıt stok tank depolarını önlemek ve güvenli yol seyri, güvenli yaşam alanı oluşturmak.  Bu projeyle karayolu akaryakıt taşıma tankerleri burada güvenli yol seyri oluşabilecek bir kazada burada şarapnel etkisiyle infilakı önlemek burada tank yırtılsa bile yırtılan tankta çıkan alevin sönük ve saman alevi şeklinde olması müdahaleyi kolaylaştırmak. LPG'li araçlarda şarapnel etkisiyle infilakını önlemek, otoparkta güvenli yol seyrini sağlamak, hava limanları, savunma sanayisinde kullanılan bütün akaryakıt stok tank ve depolarında infilakı tamamıyla önlüyoruz."

'DÜNYADAKİ TÜM SERTİFİKALAR BİZE AİT'

Bunun Türkiye ve dünyada ilk olduğunu tekrarlayan Aytaşgın, "Dünyadaki bütün sertifika ve patentler firmamıza ait. Yangının önüne geçemezsin. Ama orada harlı ve şiddetli yanmayı önlemek ve burada bileve etkisiyle de patlamayı önlemek. Patentini aldık. Uluslararası patentini ve yurtiçi belgelerini aldık. Şu anda da ürünümüzü Türk Standartları Enstitüsü'nde onay aşamasına geldik. Bugün de onay belgemizi alıyoruz. Dünyada veTürkiye'de ilk olan bir sistem. Bu proje için yaklaşık 5 yıl bir çalışma yaptık, yaklaşık 10 milyon TL tutarındaki yatırımla 4 üretim hattını kurduk" diye konuştu. 

HÜRRİYET

LPG tanklarının infilakını önleyen sisteme TSE'den onay

Bayram AYTASGIN 0536 724 84 94

13 Şubat 2015 Cuma

Bir Türk firmasınca geliştirilen LPG depolarının infilak etmesini önleyici sistem, TSE tarafından onaylandı

KOCAELİ (AA) - Türk Standardları Enstitüsü (TSE), LPG tanklarının infilakını önleyen sistem geliştiren Türk firmasına Beyan Doğrulama Sertifikası (BDS) verdi.  

Gebze Kalite Kampüsü'nde düzenlenen törende konuşan TSE Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, Patkon firmasınca sıvı, gaz akaryakıt tank ve depolarında meydana gelebilecek iç patlamaları önleyen "Exco" isimli bir sistem geliştirdiğini söyledi.   

Sistemin parlayıcı veya patlayıcı maddelerin depolandığı, taşındığı depo ve tanklar açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Hüsrev, TSE laboratuvarlarında test edilen Exco sisteminin beyana uygun görülmesi sonucu BDS almaya hak kazandığını kaydetti.

Sistemin parlayıcı veya patlayıcı maddelerin depolandığı, taşındığı depo ve tanklar açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Hüsrev, TSE laboratuvarlarında test edilen Exco sisteminin beyana uygun görülmesi sonucu BDS almaya hak kazandığını kaydetti.

Patkon Üst Yöneticisi Bayram Aytaşgın ise geliştirdikleri sistemle özellikle LPG'li araçların yol seyrini ve kapalı otoparklara girişlerini daha güvenli hale getirdiklerini belirterek, bu sistemin dünyada bir ilk olduğunu söyledi.  

"Exco" ismini verdikleri sistemin özellikle akaryakıt istasyonlarındaki LPG tankları ile gazlı araçların depolarındaki olası bir patlamayı önlediğine işaret eden Aytaşgın, "Amacımız, LPG tanklarında meydana gelebilecek şarapnel etkili patlamaların önüne geçmek ve güvenli yaşam alanı oluşturmak" diye konuştu.

Aytaşgın, sıvı ve gaz halindeki yanıcı maddelerin herhangi bir kıvılcımla etkileştiklerinde çok hızlı reaksiyona girerek yüksek sıcaklık ve basınç oluşturduklarını, bunun sonucunda büyük patlamalar meydana geldiğini belirtti.  

Bu tür yangınların müdahale edilmesi en zor yangınlar olduğuna dikkati çeken Aytaşgın, geliştirdikleri sistemle en fazla can ve mal kaybına sebep olan bu tür patlama ve yangınlara çözüm getirdiklerini kaydetti.   

Aytaşgın, patlama önleyici "Exco Control" sisteminin patlayıcı maddenin yüksek basınç ve sıcaklığa çıkmasını engelleyip patlamayı önlediğini ifade ederek, şu bilgilere yer verdi:

"İnfilaklar, yakıtın ısınması, ısınan yakıtın çok yüksek miktarda buharlaşması ile başlar. Bu ısınma sonucunda tankın iç basıncında ani yükselme olur ve tank yırtılır, sıcak radyasyon ve yanan buhar 'felaket' derecesinde zarar oluşturur. Exco sistem özel altıgen yapısı sayesinde depo içerisinde aşırı sıcak noktaların oluşumunu engelleyerek, artan ısıyı tankın içinde eşit olarak dağıtır ve böylece basınç artışını ve patlamayı önler. Son derece etkili bir pasif korunma yöntemidir." 

Bununla ilgili dünyadaki bütün sertifika ve patentlerin kendilerine ait olduğunu vurgulayan Aytaşgın, proje için yaptıkları 5 yıllık çalışma sırasında 10 milyon liralık yatırımla 4 üretim hattı kurduklarını sözlerine ekledi. 

Konuşmaların ardından Hüsrev, Aytaşgın'a Beyan Doğrulama Sertifikası'nı takdim etti. 

 AKŞAM

Bayram AYTASGIN 0536 724 84 94

Türk firmasının otogaz sistemindeki patlamaları önleyen buluşu tescillendi.

 

ANKARA merkezli Patkon Exco Patlama Kontrollü LPG-CNG Otogaz Dönüşüm Sistemleri firması, Ar- Ge çalışmaları sonucu araçlarda kullanılan otogaz dönüşüm sisteminde sıvı ve gaz akaryakıt stok tank ve depolarında oluşabilecek iç patlamaları ortadan kaldırılarak yanmayı kontrol altına alan sistem geliştirdi. Firma projenin TSE belgesini de bugün Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ndeki Türk Standartları Enstitüsü Marmara Bölge Temsilciliği'nde düzenlenen törenle aldı.

 

Patkon Exco firmasının Ar- Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği bu sistemin, dünyada ve Türkiye'de bir ilk olduğu belirtildi. Firmanın geliştirdiği ve üretimine de geçtiği bu sistemin sıvı ve gaz akaryakıt stok tank ve depolarında oluşabilecek iç patlama etkisini ortadan kaldıran, yanmayı kontrol altına alınan ve oluşabilecek patlamaları önleyen proje olduğu tescil edildi. Bu sistemle ilgili belge de bugün törenle teslim edildi.

 

İmza törende konuşan TSE Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, uzun süren Ar- Ge çalışması sonucu, Türkiye'de bir ilk olarak gerçekleştirilen ve üretilen bu sistem sayesinde sıvı ve gaz akaryakıt stok tank ve depolarında oluşabilecek iç patlamaları ortadan kaldırılarak yanma kontrolü altına alınarak oluşabilecek patlamaların önlenebileceğini söyledi. Mehmet Hüsrev şöyle devam etti:

 

"Devamlı gelişen ve değişen ülkemizde günlük hayatımızda en çok kullandığımız enerji kaynakları sıvı ve gaz haldeki petrol ve petrol türevleridir. Askeri ve sivil bir çok alanında kullanılmaktadır. Bu kullanımla beraber maalesef ki parlama ve patlama sonucu oluşan, can kaybı ve maddi hasara yol açan birçok kaza oluşmaktadır. Bu kazalarında etkisiyle iş sağlığı ve güvenliği büyük önem arz etmektedir. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ciddi şekilde uygulanmaktadır. Bu konuda Patkon Petrol ürünleri firması Patkon Exo ürünleri üzerinde muayene ve deneyleri uzman teknik personelimizce yapılmış ve firma Beyan Doğrulama Belgesi almaya hak kazanmıştır."


   PATKON PATLAMA KONTROL SİSTEMLERİ / EXCO TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ

Web Sitesi Tasarımı: Yön Bilişim